1. Świat Toyoty
  2. Nowości
  3. Toyota Highlander Rok Modelowy 2023
5 lipca 2022

Toyota Highlander z roku modelowego 2023

Inteligentne technologie i nowe opcje stylistyczne

Toyota pokazała odświeżoną wersję Highlandera z roku modelowego 2023. 7-osobowy SUV w zależności od wybranej wersji może być teraz wyposażony w nowe systemy multimedialne Toyota Smart Connect® lub Smart Connect® Pro, konfigurowalny cyfrowy wyświetlacz na tablicy wskaźników i skórzane tapicerki w kolorach beżu i karmelu. Do wyboru jest również nowy metalizowany lakier Cypress Green.

Toyota Highlander to największy hybrydowy SUV w gamie marki. W Europie Zachodniej, w tym w Polsce, zadebiutował w 2021 roku. Zapewnia bezpieczną, komfortową i oszczędną jazdę za sprawą napędu hybrydowego, inteligentnego napędu na cztery koła AWD-i oraz przestronnego wnętrza z trzema rzędami siedzeń.

Co wyróżnia Toyotę Highlander z roku modelowego 2023? Uwagę zwracają przede wszystkim nowe opcje stylistyczne nadwozia i wnętrza, a także multimedia, które umożliwiają lepszą personalizację.

Samochód otrzymał też nowy metalizowany lakier Cypress Green. Kontrastują z nim nowe, lśniąco czarne 20'' felgi aluminiowe. Wnętrze zachwyca bardziej ekskluzywnym charakterem dzięki nowym skórzanym tapicerkom w kolorach beżu i karmelu.

W zależności od wersji Highlander 2023 będzie wyposażony w nowy system multimedialny Toyota Smart Connect® z kolorowym ekranem dotykowym (8" HD) lub Toyota Smart Connect® Pro z 12,3'' ekranem HD. Jazdę ułatwi nawigacja Connected z mapami online i 4-letnią darmową transmisją danych, która w wyższych wersjach będzie dysponowała dodatkowym trybem offline. Stałe podłączenie do internetu umożliwi bezprzewodowe aktualizacje systemu multimedialnego i nawigacji.

Przeprojektowana została również tablica wskaźników. Zyskała ona Digital Cockpit – nowy cyfrowy wyświetlacz o przekątnej 12,3'', który jest łatwy w obsłudze i pozwala szybko przeglądać kluczowe dane pojazdu bez rozpraszania uwagi podczas jazdy. Wyświetlacz tworzy efekt trójwymiarowego, wklęsłego zestawu wskaźników, z grafiką, którą można dostosować do preferencji kierowcy. Do wyboru są 4 motywy stylistyczne: Casual, Smart, Tough i Sport.

Wybierając Toyotę Highlander 2023, można również korzystać z praktycznych funkcji zdalnych, w tym zdalnego odblokowywania i blokowania zamka centralnego, uruchamiania świateł awaryjnych i sterowania klimatyzacją poprzez aplikację MyT.

Wszystkie wersje są teraz wyposażone w stację do ładowania bezprzewodowego, przesuniętą w przedniej konsoli dla łatwiejszego użytkowania.

Przygotowany z myślą o Europie Zachodniej Highlander 2023 zachowuje hybrydowy układ napędowy o mocy 248 KM. Przy emisji CO2 na poziomie 149–160 g/km (w cyklu mieszanym WLTP) oferuje on najlepszy stosunek masy do emisji w swoim segmencie dla samochodów nieładowanych prądem z sieci.

Zamówienia na Highlandera 2023 można już składać w salonach Toyoty. Pierwsze egzemplarze trafią do klientów na przełomie roku.