1. Świat Toyoty
  2. Nowości
  3. LG Energy Solution dostarczy baterie do nowych samochodów elektrycznych Toyoty
16 października 2023

Baterie do nowych aut elektrycznych Toyoty dostarczy LG Energy Solution

Rocznie łączna pojemność baterii będzie sięgała 20 GWh

Toyota i LG Energy Solution podpisały kontrakt na dostawę baterii do samochodów elektrycznych japońskiego koncernu. Od 2025 roku do nowych modeli marki produkowanych w USA będą trafiały akumulatory o łącznej pojemności 20 GWh rocznie.

 

Dążąc do redukcji emisji CO2, w ciągu najbliższych 7 lat Toyota planuje wprowadzić na rynek 30 nowych samochodów z napędem elektrycznym. W 2030 roku liczba sprzedanych bezemisyjnych pojazdów marki ma wynieść około 3,5 mln. By to osiągnąć, Toyota pracuje nad nowymi typami baterii, inwestuje w innowacyjne technologie oraz nowe metody produkcji, a także zawiera strategiczne partnerstwa.

Tak na przykład Toyota Motor North America zawarła porozumienie z firmą LG Energy Solution, która od 2025 roku będzie dostarczała baterie litowo-jonowe o pojemności 20 GWh rocznie. W zakładach w Michigan, w których moduły te będą produkowane, na rozbudowę linii produkcyjnych przeznaczono już 2,85 mld euro.

Gotowe moduły trafią do fabryki Toyoty w Kentucky, gdzie zostaną zamontowane w nowym modelu samochodu elektrycznego, który będzie powstawał w tych zakładach.

Tetsuo Ogawa, Prezes i Dyrektor Generalny Toyota Motor North America, tak podsumował cele koncernu:

„Toyota chce jak najszybciej ograniczyć emisję CO2, dlatego stałe dostawy dużej liczby baterii litowo-jonowych są kluczowe. Równie ważne jest dla nas budowanie długoterminowych relacji partnerskich w kontekście planów rozwoju samochodów elektrycznych w USA. Z optymizmem patrzymy na współpracę z LG Energy Solution, dążąc do dostarczania produktów, które zaspokoją oczekiwania naszych klientów pod względem jakości i wydajności”.

Dążąc do stworzenia jak najwydajniejszych baterii do samochodów elektrycznych, LG Energy Solution i Toyota stawiają na innowacyjne rozwiązania. LG Energy Solution nieustannie poprawia bezpieczeństwo swoich baterii NCMA, zwłaszcza pod kątem zarządzania ciepłem.

Youngsoo Kwon, Dyrektor Generalny LG Energy Solution, w swoich wypowiedziach podkreślał:

„Cieszymy się, że lider globalnej sprzedaży samochodów, został naszym klientem. Bazując na naszym 30-letnim doświadczeniu w produkcji akumulatorów litowo-jonowych wesprzemy Toyotę w rozwoju jej gamy samochodów elektrycznych. Dzięki tej umowie zwiększymy naszą produkcję w Ameryce Północnej, co przyczyni się do przyspieszenia elektryfikacji regionu”.